Vážení zákazníci. Odosielame denne prostredníctvom Kuriéra, Zásielkovne SK i CZ, Slovenskej pošty. Možný osobný odber denne.

Plyšový Tučniak 18cm Tovar skladom, odosielame ihneď.

  • 1 z 3

Plyšový tučniak


  • Vypredané
€9,90
Kategória: Plyšové hračky
Záruka: 2 roky
Druh: plyšový tučniak
Farba: čierna, sivá, biela
Materiál: Jemný plyš
Veľkosť: 18cm
Položka bola vypredaná...
 

Vyrobené z veľmi jemného plyšu.

Vhodné pre deti od 3 rokov.

Možné prať v ruke.

 

Viac o tučniakoch:

Tučniaky patria medzi nelietavé vtáky. Žijú v chladných oblastiach u morských prúdov. Sú prispôsobení k tomu, aby sa potápali a lovili v hlbokej vode. Dorastaju do veľkosti 115 cm a vážia až 46 kg.

Dôležitým orgánom sú krídla, vďaka ktorým sa tučniak môže pohybovať vo vode. Tučniaky majú veľmi silný zobák, na jazyku a na poschodí majú ostré bradavky, ktoré bránia aby sa im vyšmykla ulovená ryba. Žalúdok majú tak veľký, že môžu prehltnúť aj celú rybu naraz.

Antarktída je simbolom drsných podmienok, bez ktorých si tučniaci nevedia predstaviť život. Ich telo musí byť dobre izolované, preto majú silnú vrstvu podkožného tuku. Kvalitné perie im rastie rovnomerne po celom tele a je dosť premasťované. Perá sú krátke, skôr pripomínajú šupiny.

Tučniaky majú tzv. uniformné sfarbenie, sú zospodu bieli a navrchu majú čiernu farbu.

Tučniaky sú dokonalými plavcami. Plávajú rýchlosťou až 10 km/hod. Potápajú sa do hĺbky 10 až 20 metrov, tam vydržia 4 - 9 minút.

Zaujímavosti

V období keď sú na súši strácajú perie. Staré perie sa im uvoľňuje a nové im počas 3 týždňov dorastá. Počas tejto doby nehybne stoja, aby si šetrili energiu, pretože sa nemôžu vydať na lov. Pijú morskú vodu, a prebytočnú soľ vylučujú prostredníctvom nosovej žľazy, ktorú majú nad očnicou, a ktorá ústi do nosných dutín.

Ich potravou sú hlavne ryby a hlavonožce.

Veľkú časť denného programu na súši venujú tučniaky starostlivosti o perie. Hneď po príchode z vody ho čistia zobákom, nohami a starostlivo premazávajú výlučky nadchvostovej žľazy.

Sú veľmi spoločenské vtáky. Žijú v obrovských kolóniách. Znášajú len jedno maximálne dve vajcia. Hniezdo majú vystlané trávou, alebo kamienkami. Na vajciach sa striedajú obaja, samica aj samec. Najprv samica zatiaľ čo samec je medzitým na mori, kde loví a kŕmi sa. Po niekoľkých dňoch a týždňoch sa vracia a k moru zamieri pre zmenu samica. 

Dva najväčšie druhy hniezdia na snehu. Vajcia majú položené na nohách a prekrývajú ho prekrveným záhybom kože. Tieto druhy si teda hniezdo nestavajú.

Po vyliahnutí sú mláďatá slepé. Zo začiatku ich jeden rodič stráži, zatiaľ čo druhý loví. Ale neskôr tvoria mláďatá tzv. škôlky a obaja rodičia sa vydávajú na lov. Na škôlky dohliadajú buď tí, ktorí o svoje mláďatá prišli alebo mladí jedinci, ktorí ešte nehniezdia. Medzi plno mláďatami potom sú rodičia schopní nájsť to svoje, a to nakŕmiť. Tučniaky obvykle dospievajú v 2-3 rokoch a niektorí až v 7 rokoch.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: