Pomáhajú interaktívne hračky pre rozvoj dieťaťa?

Pomáhajú interaktívne hračky pre rozvoj dieťaťa?

 interaktivny medved


Aj učenie môže byť zábava a nemusí byť nevyhnutne nudné. S technológiou, ktorá zasahuje do každej oblasti nášho života, sa veľa zmenilo. Z domov sa stali inteligentné domy. Z telefónov sa stali smartfóny. A učenie sa stalo zábavou s inteligentnými interaktívnymi hračkami, ktoré prinášajú deťom radosť.
Našťastie, naše deti zažívajú najlepšie obdobie tejto technologickej éry, ktorá im umožňuje učiť sa a baviť sa zároveň.
Čo sú to interaktívne hračky?
Ako už názov hovorí, jedná sa o hračky, vďaka ktorým je učenie zábavné a zaujímavé, a sú určené na rozvoj detí. Deti milujú interakciu. Dokonca si predstavujú, ako drevené či plyšové hračky ožívajú a vdychujú im život. Interaktívne vzdelávacie hračky plnia tento detský sen. „Mami, moja bábika je hladná, kde je fľaša s mliekom?“
Hračky na baterky, ktoré sa s nimi rozprávajú, hrajú a komunikujú, dominujú na súčasnom trhu hračiek. Od rozprávacích bábik, robotov, až po interaktívne elektrické hračky ako sú hudobné prehrávače, detské mobily, fotoaparáty a notebooky. Tento sortiment interaktívnych vzdelávacích hračiek vás určite ohromí.
Stále si nie ste istí, či je potrebné a dôležité investovať do interaktívnych hračiek pre svoje dieťa? Čítajte ďalej a vyhnete sa všetkým svojim pochybnostiam.
Výhody interaktívnych vzdelávacích hračiek
Naučia deti lepšie komunikovať
Tieto hračky môžu interagovať s vašim dieťaťom v reálnom čase a vyzývajú ho, aby sa s ním zahralo. Komunikácia nie je len o učení sa jazyka, ale o efektívnom odovzdávaní informácií. Interaktívne vzdelávacie hračky povzbudzujú vaše deti ku komunikácii. A preto je ich benefitom, že pomáhajú deťom stať sa komunikačne zdatnými. Čím skôr im tieto hračky predstavíte, tým lepšie. Ako sa hovorí - čo sa v mladosti naučíš, v starobe akoby si našiel.
Naučia deti využívať sociálne zručnosti
Jednou zo základných zručností, ktorá sa im v živote zíde, je sociálna zručnosť alebo schopnosť komunikovať s iným jednotlivcom alebo skupinou. Interaktívne hranie deťom pomáha pochopiť, ako prebieha ich myšlienkový proces. Budú vedieť, či sa majú ďalej s hračkou rozprávať alebo majú prestať. Tieto schopnosti sa nemusia prejaviť už počas ich hrania, ale ak tieto hračky zoznámite s vašimi deťmi už v ranom veku, môžete im tieto zručnosti uľahčiť. A to priamo v pohodlí svojho domova.
Budujú u detí zručnosti celoživotného vzdelávania
V ranom veku dieťaťa nie je úplne vhodné, aby sa dieťa učilo hneď abecedu alebo číslice. Vždy ich však môžete pripraviť naučiť sa nové veci. To im pomôže stať sa lepšími študentmi pre celý život. Ako? Prineste im interaktívne vzdelávacie hračky, ktoré v nich podporia zvedavosť. Batoľatá majú veľmi krátku pozornosť. Interaktívne hračky majú schopnosť udržiavať deti dlhšie pri hre, čo zvyšuje ich schopnosť sústredenia a pozornosti.
Rozvíjajú motorické a kognitívne schopnosti
Tieto hračky povzbudzujú vaše dieťa k premýšľaniu, analýze a tvorivosti. Majú sklon používať svoju fantáziu, vďaka čomu je hranie ešte zábavnejšie a príjemnejšie. Klasické príbehy a rozprávky sa im môžu čoskoro zunovať. Deti stále požadujú nové príbehy, čo zase unavuje rodičov. Čo však v prípade, keď im ich vlastné hračky rozprávajú príbehy? To je už niečo iné! Napríklad hovoriace knihy, kde si dieťa samé určí, o čom sa chce dozvedieť viac.
Interaktívne vzdelávacie hry tiež pomáhajú vášmu dieťaťu zlepšovať koordináciu ruka-oko. Môže ísť napríklad o rôzne prevliekacie hračky, kde sa musí špagátom trafiť do otvorov, korálky a vyšívanie. Alebo v hre na obchod a kuchyňu bude potrebovať šikovnú manipuláciu s riadom či potravinami.


Najlepšie interaktívne hračky:
Interaktívna koala
Plyšová Koala Kao Kao na baterky je 35cm interaktívna hračka s doplnkami. Dostanete ju v stromovej klietke na batérie. Po priložení lista k nosu ucíti koala jeho vôňu, otvorí pusu a začne za sprievodu veselých zvukov jesť. Keď dáte koale napiť z fľaštičky, šklbne sa a odgrgne. Koalu Kao Kao uspíte tak, že jej budete v ústach držať fľaštičku dlhšie ako 7 sekúnd. Koala tiež zaspí, keď jej budete zozadu hladiť hlavičku. Kao Kao býva v klietke pripomínajúcej stromové vetvičky. Z klietky ju možno jednoducho vybrať. Interaktivný medvedík koala Kao Kao o veľkosti 35 cm je vyrobený z extra jemného plyšu. Balenie obsahuje plyšovú hračku, klietku, fľašku a list eukalyptu ku kŕmeniu koaly.

https://www.veru.sk/na-vianoce/interaktivna-koala/
Detský mixér s ovocím
Plastový mixér s ovocím, doskou a nožíkom na krájanie. Ovocie je spojené suchým zipsom a dá sa krájať a znovu spájať. Mixér má manuálne otáčanie a horné viečko na batérie svieti a vydáva zvuky. Vďaka týmto možnostiam hry vaše dieťa interaguje a učí sa pri hraní.

https://www.veru.sk/vnimave-hracky-2-2/detsky-mixer-s-ovocim/
Plačúce bábätko Cry Babies Fancy Flamingo
Krásne bábätká Cry Babies potrebujú niekoho, kto ich bude mať rád! Nech si ho vaše dieťa pritúli, dá im cumlík a ihneď sa upokojí. Bábika Cry Babies roní skutočné slzy a vydáva pritom reálne zvuky plačúceho dieťaťa. Aby bábika začala plakať, nalejte vodu do špeciálnej nádobky umiestnenej v zadnej časti hlavy a stlačte tlačidlo pod nádobkou alebo zapnite bábiku a vytiahnite cumlík z jej pusinky. 

https://www.veru.sk/plysove-zvieratka/mikro-trading-placuce-babatko-cry-babies-coney/
Robot – hračka na baterky
Snom každého chlapca je mať aspoň jedného robota. Tento česky hovoriaci robot navyše svieti a chodí, pričom hýbe rukami. Jeho horná časť tela sa otáča o 360°. Chlapci milujú dobrodružné príbehy a s takouto hračkou na baterky si ľahko vytvoria svoj vlastný akčný svet.

https://www.veru.sk/plysove-zvieratka/robot-hracka/
Každá hračka, ktorú sme tu uviedli, poskytuje deťom interaktívny zážitok. Tieto hračky prechádzajú škálou od plyšových maznáčikov vhodných pre batoľatá až po plnohodnotných robotov pre atraktívnejšie staršie deti.

 

Veru.sk