Akú hračku kúpiť pre 2-ročné dieťa?

Akú hračku kúpiť pre 2-ročné dieťa?

 

Dobré hračky pre malé deti musia byť v prvom rade bezpečné, a mali by zodpovedať vývojovým stupňom a vznikajúcim schopnostiam. Každé dieťa sa však vyvíja individuálnym tempom.

 

Nakupovanie hračiek pre deti vo veku dvoch rokov je obzvlášť zábavné. Deti začínajú lepšie chápať svet okolo seba a učia sa, ako fungujú malé i veľké veci. Pri nakupovaní hračiek si určite vyberte výrobky, ktoré zodpovedajú ich záujmom, ale pomáhajú im aj naučiť sa niečo nové.

 

Ak vaše dvojročné dieťa fascinujú rôzne tvary a farby, znamená to, že ho bude pravdepodobne baviť skladanie puzzle, či lega a tvarovanie z plastelíny. Ak majú rady skôr interakciu a napodobňujú dospelých, alebo obľubujú zvieratá, bude ich najobľúbenejšou hračkou tá, ktorá predstavuje ich kamaráta, napríklad plyšový macko.

 

  1. Plyšové hračky

 

Plyšové zvieratá sú vždy skvelými darčekmi; deti ich milujú! Plyšové zvieratá majú takmer nekonečné množstvo tvarov, veľkostí, farieb, textúr a druhov. Vybrať to, ktoré sa stane dokonalým priateľom vášho dieťaťa, sa môže zdať náročné. Ak blúdite v uličkách s hračkami alebo surfujete po internete a premýšľate, ako vybrať plyšáka, ktorý rozveselí oči vášho dieťaťa, skúste sa ho spýtať, akú farbu má rád, alebo aké zvieratko. Alebo mu ukážte zopár fotografií, a nadobudnete istotu. Teraz sú na výber dokonca krásne flitrované zvieratká, ktoré nájdete tu: https://www.veru.sk/plysove-zvieratka/plysove-zvieratko-flitrovane/

 

 

  1. Hračky so zvukom

 

V tomto veku sú u detí veľmi obľúbené hračky také, ktoré môžu chytať, držať, triasť, a najmä tie, ktoré vydávajú zvuky. Môže ísť o hrkálky, hračky na stláčanie, bábiky so zvukom. Majú rady aj niečo na počúvanie - ​​knihy s detskými riekankami a básničkami, nahrávky uspávaniek a jednoduché piesne.

Ak deti túžia po zvieratku, môžete im zaobstarať plyšovéo maznáčika, napríklad plyšové morča so zvukom. Zvieratko po stlačení vydáva reálny zvuk skutočného morského prasiatka. Link: https://www.veru.sk/plysove-morca/morske-prasiatko/

  1. Obľúbené postavičky

 

Deti v tomto veku veľmi rady napodobňujú rodičov alebo scény z nejakej obľúbenej rozprávky. Preto sú ich najobľúbenejšími hračkami tie, s ktorými sa treba na niečo hrať alebo predstierať nejakú činnosť – plyšové hračky, bábiky, bábky. Bavia ich príbehy, hovoria prvé slová a môžu sa hrať spolu s ostatnými deťmi. Pre dievča môžete vybrať napríklad obľúbenú postavičku myšky Minnie.

Tento konkrétny model dokonca tancuje. Link: https://www.veru.sk/plysove-hracky-so-zvukom/tancujuca-minnie-36cm-2/

  1. Hračky na triedenie a stavanie

 

Deti v tomto veku majú veľmi rady veci na triedenie a vyberanie - plastové misky, veľké korálky, lopty. Taktiež veci, s ktorými sa dá niečo postaviť - ​​veľké mäkké bloky a drevené kocky. Obľubujú aj plastové a drevené vozidlá na kolieskach a hračky do vody.

Skúste im napríklad kúpiť sadu na krájanie s ôsmimi druhmi ovocia, alebo detský vysávač so zvukom.

https://www.veru.sk/vnimave-hracky-2-2/krajanie-ovocia-2/

 

https://www.veru.sk/vnimave-hracky-2-2/detsky-vysavac/

 

veru.sk