Hračky pre deti

Hračky pre deti

 

Výhody hračiek, ktoré učia deti o základných schopnostiach, sa môžu prejaviť hneď teraz, odborníci však tvrdia, že je dôležité, aby sa hrali s hračkami, ktoré podporujú ich kreativitu. "Deti budú žiť vo svete, ktorý sa mení a má problémy, ktoré nemôžeme predvídať," vysvetľuje detská psychologička Julie Kingová, "Spôsob, ako ich problémy vyriešime, je tvorivý." Hračky, ktoré povzbudzujú kreativitu, pomáhajú deťom naučiť sa, ako riešiť problémy, podľa Ellen Galinskej, pretože ich učia „držať informácie vo svojej mysli, flexibilne myslieť pri zmene vecí a používať sebaovládanie. "

Pestré farby a hudobné nástroje malej veľkosti môžu byť prvými vecami, ktoré vás napadnú, keď premýšľate o kreatívnych hračkách (a sú to určite skvelé možnosti). Existuje však oveľa širšia škála hračiek, ktoré inšpirujú kreatívne myslenie u detí, vrátane stavebných blokov, magnetických stavebníc a ďalších typov hračiek. „Byť tvorivý nie je len o umeleckej činnosti,“ vysvetľuje detský psychológ.

Podľa detského psychológa Dr. George Sachsa „Akákoľvek hračka, ktorá dieťaťu umožňuje využívať jeho fantáziu a poskytuje mu nové možnosti, ale nie nevyhnutne pravidlá alebo pokyny, pomáha pri podpore kreativity dieťaťa.“ 

Medzi najznámejšie tvorivé a interaktívne hračky patria naše vnímavé hračky, interaktívne hračky na baterky a v neposlednom rade plyšové hračky reálneho vzhľadu.

Výborným príkladom ako môžete deti vzdelávať je napríklad plyšová sliepočka s vajíčkom. Dokonalou kópiou plyšovej sliepky si vaše deti precvičia svoju predstavivosť a obohatia sa o nové poznatky.