Drevené vs plyšové hračky

Plyšové vs. drevené hračky: Čo kúpiť tieto Vianoce?

 plyšové-alebo-drevené-hračky

Vianoce sa blížia závratnou rýchlosťou a ak aj vy patríte k tým, ktorí ešte s nákupom vianočných darčekov ani nezačali, tento článok je pre vás.

 

Hračky delíme na tri základné typy - plastové, drevené a plyšové. Plastovým hračkám sa v tomto článku nebudeme venovať vôbec, nakoľko dnes už mnoho rodičov zistilo, že plastové hračky iba zahlcujú ich byty, majú nižšiu odolnosť a trvácnosť a deti čoraz menej a menej bavia.

 

V posledných rokoch zaznamenali na Slovensku naopak boom drevené hračky, ktoré predstavujú akúsi náhradu za tie plastové. Mnoho ľudí však narazilo na jeden zásadný problém pri ich kúpe, a tým je ich cena. Lacné drevené hračky sa často štiepia a menej kvalitná farba z nich zlieza dole o čosi rýchlejšie, než by sme chceli. Tie drahšie si zas rodičia, ktorí kupujú na Vianoce i viac než 20 darčekov pre celú rodinu a priateľov, jednoducho nemôžu dovoliť.

 

Naopak plyšové hračky predstavujú cenovo prijateľný variant, ktorý si môže dovoliť naozaj každý. No okrem priaznivej ceny majú pre deti aj cenu inú. Plyšové hračky sú ich parťáci, s ktorými sa môžu porozprávať a ktorí stoja pri nich aj v tých najhorších časoch, keď pod posteľou potenciálne číha nejaký bubák, alebo keď musia ísť na návštevu k lekárovi, či holičovi.

 

Plyšové hračky podporujú predstavivosť

Pri hre s plyšovými hračkami vo väčšej miere deti zapájajú fantáziu a pomocou plyšových kamarátov si vytvárajú rôzne príbehy a situácie. Často im dávajú aj mená a berú ich ako ozajstného kamaráta, s ktorým sa môžu porozprávať takpovediac o hocičom.

 

Nespornou výhodou plyšových hračiek je aj fakt, že sú vhodné pre detičky od toho najútlejšieho veku. Môžete si byť teda istí, že plyšovou hračkou potešíte dieťatko každého veku, bez ohľadu na to, či má 3 mesiace, alebo 3 roky.

 

Veru.sk