Akú hračku kúpiť pre ročné dieťa

Toto sú najvhodnejšie hračky pre ročné dieťa

 

Vianoce sa blížia bleskovou rýchlosťou a vy tápate, čo kúpiť ročnému dieťatku pod stromček. V tomto veku, kedy dieťa prechádza do štádia, kedy sa rýchlejšie učí, rozvíja a vníma svet okolo, je nutné kupovať hračky s rozvahou. V dnešnom článku si ukážeme príklady vývojovo vhodných hračiek pre ročné detičky.

 

Medzi najpopulárnejšie hračky ročných detí patria vzdelávacie hračky, ktoré ich nejakým štýlom stimulujú a pôsobia pri hre na ich zmysly. Pri výbere hračky pre ročné dieťa si nechajte poradiť odporúčaným vekom dieťaťa, ktorý je uvedený priamo na obale. Môže sa totiž poľahky stať, že dieťa nebude schopné hračku pochopiť, a tým pádom sa ani o hru s ňou nebude vôbec pokúšať.

 

Správne vnímavé hračky pre ročné dieťa vydávajú zvuk. Môže ísť o plastové skladačky, reťaze z tvarov, ktoré pri zdvihnutí vydávajú zvuk ako aj primitívne hudobné nástroje. Ak chcete kúpiť hračku, s ktorou sa dieťa pohrá aj v neskoršom veku, môžete zvoliť aj bábiku, ktorá vydáva ľudské zvuky po stlačení určitých miest. Spievajúca bábika môže byť taktiež vhodnou hračkou pre ročné dieťa, avšak zo začiatku bude musieť vyvolávať jednotlivé zvuky na bábike dospelý človek, nakoľko nie každé dieťa je už schopné stláčať dostatočnou silou potrebné gombíky.

 

Plyšové hračky sú naďalej trendy

Plyšové zvieratká sú u deti veľmi obľúbené, nakoľko im nahrádzajú kamaráta a v istom zmysle aj sociálny kontakt. Kým pre ročné deti je plyšová hračka symbolom bezpečia, istoty a komfortu, pre väčšie deti sa stáva čoraz viac nepotrebnejšou, nakoľko tie už naberajú aj reálne sociálne kontakty s detičkami na ihrisku. Plyšové zvieratká sú teda pre ročné deti stále veľmi relevantným darčekom.

 

Navyše, niektoré plyšové hračky sú vybavené reálnym zvukom, ktorý dokáže dieťa opäť stimulovať. Za všetky vyberáme túto roztomilé plyšové morča , ktoré po stlačení bruška vydáva zvuky.

 

Plyšové hračky