Vážení zákazníci. Odosielame denne prostredníctvom Kuriéra, Zásielkovne SK i CZ, Slovenskej pošty. Možný osobný odber denne.

Plyšová Panda 26cm


  • (3 ks) Skladom
    Môžeme doručiť do: 22.10.2021
€17
Kategória: Plyšové hračky
Záruka: 2 roky
Druh: Plyšová panda
Farba: čierna, biela
Materiál: Jemný plyš
Veľkosť: 26cm
 

Panda veľká patrí k medveďovitým cicavcom. Žije v horách v hlavnej časti Čínskej ľudovej republiky. Predstavujú národný symbol Číny a zobrazujú ich na čínskych zlatých minciach.
Žijú uprostred bambusových húštin. Aj keď sa radia medzi šelmy, živia sa najmä rastlinou stravou. Občas si panda dá vajcia a hmyz, čo je pre ňu dôležitý zdroj bielkovín.

Vážia 75 až 160 kg a merajú 1,6 až 1,9 m. Májú chvost, ale veľmi krátky v porovnaní so svojím telom, a to len 12- 13 cm.

Panda patrí k veľmi ohrozeným druhom zvierat. Najmä tým, že sa narušujú ich prírodné lokality a slabou pôrodnosťou pánd, či už v prírode alebo v zajatí. Gravidita samice trvá 97-181 dní, po tej porodí a rodí jedno alebo dve mláďatá, ktoré sú slepé a holé.

Medzi známu rezerváciu, kde žijú pandy patrí na napríklad prírodná rezervácia Wolong v provincii Sečuan.

Zaujímavosť:

K dôležité časti diplomacie Čínskej ľudovej republiky v 70. Rokoch minulého storočia patrilo požičiavanie pánd do japonských a amerických zoologických záhrad.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: