Plyšová Veverička 16 cm Tovar skladom. Odosielame ihneď.

Plyšová Veverička 16cm z extra jemného plyšu.


  • (10 ks) Skladom
€9,90
Kategória: Plyšové hračky
Záruka: 2 roky
Druh: plyšová veverička
Farba: hnedá, krémová
Materiál: Jemný plyš
Veľkosť: 16cm
 

Mäkkučký plyšák hebký na dotyk.

Vhodné pre deti od 3 rokov.

 

Viac o veveričkách

Veverička je veľký hlodavec. Žije od západnej Európy až po východú Ázii. V rôznych lesoch, parkoch, väčších záhradách.

Je veľká až 23 cm a váži okolo 250 až 340 g. Má pekný huňatý chvost, a ten jej pomáha udržovať rovnováhu, keď lezie na stromy a skáče po nich.

Zaujímavosť

Chvost veverička využíva ako prikrývku tela keď spí.

Farba srsti sa líši od toho, kde veverička žije. U nás sa najviac objavuje červená a čierna, ale vo svete natrafíme aj na biele alebo šedé. Dvakrát za rok sa mení veveričkám srsť a to na letnú a zimnú. Tá zimná je tmavšia a hustejšia.

Žije samotárskym životom, ostatným veveričkám sa skôr vyhýba. Hniezdo si tvorí v dutinách stromov a niekedy aj na hrubých vetvách. Tvorí si ho z machu, trávy, kôry a z listov stromov.

Cez deň je aktívna, ale vyhýba sa teplu, slnečnnému žiareniu. Hlavnými predátormi, ktorí útočia na veveričky sú kuna, líška, myšiak alebo sova.

Až 80% dňa trávia veverička hľadaním potravy. Tú tvoria najmä semená šišiek, huby, oriešky, vtáčie vajcia. Časť potravy si schováva na horšie obdobie v dutinách stromov.

Samica môže mať mláďatá až dvakrát za rok. Zvyčajne sa rodia 3 až 4 veveričky po 38 dňoch gravidity. Mláďatá sú slepé a bez srsti a vážia len okolo 10g. Po štyroch týždňoch sa im otvoria oči. Samica ich dojčí až do ich 8-10 týždňov.

Veverička sa dožíva zhruba 3 rokov a v zajatí až 10 rokov.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: