Plyšový Lev 25cm Tovar skladom, odosielame ihneď.

40
Neohodnotené
  • 1 z 2

Plyšový lev

 


  • Skladom
€10
Kategória: Plyšové zvieratka
Záruka: 2 roky
 

Lev je po tigrovi najväčšia mačkovitá šelma. Samica váži okolo 150 kg a samec až 250 kg. Žije v Afrike a pár levov môžeme vidieť aj v Indii. V divočine sa dožíva 14 rokov a v zajatí až 20 rokov.

Lovia veľké cicavce, ako napríklad zebry, antilopy alebo byvoly, ale nepohrdnú ani zajacom alebo vtákom. Niektorí dokonca začali loviť neobvyklú korisť  -slonie mláďatá alebo hrochov.

Existujú prípady, keď veľký hlad doviedol levy k usmrteniu mladých slonov i dospelých jedincov.

Levie mláďatá sa učia loviť korisť v troch mesiacoch, ale zvyčajne úspešnými lovci sa stávajú až po druhom roku života.

Hoci sú rýchlymi bežcami, nemajú takú vytrvalosť. Tým pádom sa najskôr za svojou korisťou zakrádajú a potom až zaútočia a obeť usmrtia. Väčšinou lovia vo svorke samice, samíc sa na love nepodieľajú, len ak sa svorka snaží uloviť veľkú korisť, ako napríklad byvola.

Levi majú dva typy spoločenského usporiadania. Niektorí žijú vo svorke, tá má príbuzné samice, mláďatá a jedného samca. Ďalšou skupinou sú samotári, ktorí niekedy žijú v páre.

Zaujímavosť

Levy väčšinu dňa odpočívajú, a to až 20 hodín. Na Slovesku sa chovajú tigre spolu s levami nedaleko Bratislavy. V tigrej oáze môžete bezprostredne sledovat celodennú náplň takýchto "mačičiek". 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: