Vážení zákazníci. Odosielame denne prostredníctvom Kuriéra, Zásielkovne SK i CZ, Slovenskej pošty. Možný osobný odber denne.

Plyšový Medveď 28cm Tovar skladom, odosielame ihneď.


  • (2 ks) Skladom
    Môžeme doručiť do: 22.10.2021
€11
Kategória: Plyšové hračky
Záruka: 2 roky
Veľkosť: 28 cm
Materiál: Plyš
Druh: Medveď
 

Medveď je šelma. Najväčší medveď je kodiak, ktorý keď si stúpne na zadné nohy, dosahuje výšku až 3 m.

Majú robustnú postavu, silné nohy, krátky chvost a dlhé pazúry, ktoré môžu aj jediným úderom zabiť zviera. Majú výborný čuch, ale zlý sluch a zrak. Chodia pomaly a pri chôdzi sa všetky prsty aj päta dotýkajú zeme. Tieto zvieratá tiež veľmi dobre šplhajú.

Živia sa rôznym mäsom, aj rybami, hmyzom, alebo tiež koreňmi rastlín, stromov. Napríklad medveď ľadový je výhradne mäsožravý, preto žije v prostredí, kde vegetáciu nenájde. Na druhej strane panda veľká je vegetarián, miluje bambusové výhonky. Medvede za potravou vyrážajú najčastejšie cez den.

Medveď hnedý

Spolu s medveďom ľadovom patrí k najväčším suchozemským predátorom. Žije v Severnej Amerike, Európe a Ázii.

Vážia od 100 do 800 kg a merajú v krku až 126 cm. Vo voľnej prírode žijú 20 až 30 rokov a v zajatí sa dožívajú až 50 rokov.

Medveď má svoje charakteristické stopy, kedy predná je širšia a zadná sa veľmi podobá odtlačku ľudskej nohy, avšak sú na nej vidieť silné pazúry.

Ak človek medveďa nevyruší, je aktívny hlavne vo dne, ale ak žije v okolí ľudí, väčšinou sa prispôsobí nočnému životu. Väčšinu roka žije ako samotár. Každý medveď si bráni svoje teritórium, ktoré je veľké aj niekoľko desiatok kilometrov. Cez zimu sa ukladá do zimného spánku, pred tým musí ale dosiahnuť vyššej hmotnosti ako 900 kg. Počas novembra, decembra si hľadá pokojné a suché miesto a prebúdza sa vo februári až v apríli, opúšťa svoje bydlo a vydáva sa hľadať potravu.

Zaujímavosť

Aj napriek tomu, že na to vzhľadovo nevyzerá, medveď hnedý výrobne behá, dokáže bežať rýchlosťou vyššou ako 45 km / h.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
5
0x
4
1x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: